Jestem tutaj

Na podstawie jej bestsellerowej powieści biograficznej – Biała Masajka, powstał w 2005 roku film o tym samym tytule. 61. rocznica Corinne Hofmann, szwajcarskiej pisarki, opisującej swoje wspomnienia z pobytu w Kenii


Corinne Hofmann urodziła się 4 czerwca 1960 roku w Frauenfeld w Szwajcari. Jej ojciec był pochodzenia niemieckiego, matka natomiast była Francuzką. Corinne studiował w Canton of Glarus. W wieku dwudziestu jeden lat otworzyła własny sklep odzieżowy, w którym sprzedawała ubrania z drugiej ręki i suknie ślubne. W 1986 roku wraz ze swoim narzeczonym Marco pojechała na wycieczkę do Kenii. Tam poznała wojownika z plemienia Samburu o imieniu Lketingę, który zauroczył ją do tego stopnia, iż zostawiła swojego narzeczonego. Wróciła do Szwajcarii, aby sprzedać swój dobytek, a w 1987 roku wróciła do Kenii, zdeterminowana, by odnaleźć Lketingę, co ostatecznie jej się udało. Para zamieszkała razem, pobrała się i niebawem urodziła im się córka Napirai. 

Samburu spokrewnieni są z Masajami, mieszkają w małych wioskach na suchym obszarze środkowej Kenii. Hofmann przeniosła się do manyatta swojej teściowej i nauczyła się żyć jak tamtejsza kobieta. Otworzyła mały sklep we wsi, aby sprzedawać podstawowe towary. Autorka miał problemy zdrowotne, chorowała na malarię, a jej małżeństwo nie układało się najlepiej. Narastająca paranoiczna zazdrość ze strony męża, być może efekt uboczny jego uzależnienia od narkotykowego khat, poważnie zepsuł ich związek. W 1990 roku pisarka postanowiła wrócić do Szwajcarii na stałe, zabierając ze sobą córkę. 


 
Napisała książkę o swoich doświadczeniach pod tytułem Biała Masajka, która odniosła fenomenalny sukces. Doczekała się tłumaczeń na kilka języków, a w 2005 roku został nakręcony film na jej podstawie. Corinne Hofmann napisała także inne pozycje, będące kontynuacją Białej Masajki - Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej MasajkiMoja wielka afrykańska miłość. Biała Masajka wraca do Barsaloi, Afryka, moja miłość oraz Dziewczyna z szyją żyrafy. Po raz pierwszy wróciła do swojej rodziny Samburu w 2004 roku. Kolejna wizyta nastąpiła, w towarzystwie córki Napirai. Jej najnowsza książka „Dziewczyna z szyją żyrafy” to historia jej dzieciństwa w szwajcarskiej prowincji i tego, jak stała się kobietą, którą jest dzisiaj lub była, kiedy po raz pierwszy wyjechała do Kenii.


Źródło: wikipedia.org/fdb.pl

Komentarze